A WordPress folyamatosan kap javításokat, új funkciókat és ezért erősen ajánlott időnként egy WordPress frissítés elvégzése. Ez a komplexitástól lehet akár pár kattintásos, pár perces művelet, de lehet hosszabb folyamat.
Nem csak az alaprendszer, de a sablonok és bővítmények is kapnak frissítéseket, melyeket szintúgy erősen ajánlott feltenni.
Maga a WordPress frissítés bitonságosabbá, gyorsabbá, stabilabbá teszi weboldalunkat. Csökkenti annak kockázatát, hogy feltörjék honlapunk. Legegyszerűbben a Windows frissítésekhez tudnám hasonlítani.
Miért ajánlott a frissítés?
A WordPress frissítés nagyon sok esetben biztonsági és további javításokat tartalmaznak, amik elengedhetetlenek, ha honlapunk szeretnénk biztonságban tudni. Az érkező új funkciókról nem is beszélve.
Hogyan csináljam: WordPress frissítés?
Több lehetőség közül is választhatunk. Van beépített automatikus frissítés, ami magától lefut. Van a frissítő, amit nekünk kell az admin felületről elindítanunk és vészhelyzetre van az FTP-s, manuális frissítés. A profiknak pedig van lehetőség a WP CLI használatára.
Készült egy részletek cikk: WordPress Frissítés: Hogyan? címmel.
Mi a menete a WordPress frissítésnek?
Egyszerű pontokba szedve az alábbi:
- Biztonsági mentés készítése.
- WordPress frissítés elindítása az admin felületen.
- Sablon és bővítmény frissítések elvégzése.
- Honlap funkciók ellenőrzése, tesztelése.
Mikre fontos ügyelni?
Tanácsok a frissítés előtt és közben:
- Lehetőleg akkor frissítsünk, amikor kevés látogató van a honlapunkon.
- Ellenőrizzük a biztonsági mentés épségét.
- Attól, mert látszólag nem dolgozik éppen az oldal, attól az még dolgozhat a háttérben. Ha egy folyamatot úgy látunk, hogy megakadt, várjunk még 5 percet, csak utána lépjünk közbe.
- Ha olyan weboldalról beszélünk, ami pénzt termel (pl. webáruház) akkor érdemes szakemberre bízni a frissítést és tesztelést.