A PHP 7-el egy teljesítmény mérés:
Hol érdemes váltani php 7-re
Mit is jelent ez? Lényegében annyit, hogy a nagyobb méretű, komplex WordPress oldalak felgyorsulhatnak és a szerverek kevésbé lesznek terheltek, csökkenhet a terheltségük. Ez leginkább tehát a komolyabb weblapokat üzemeltetőket és a tárhelyszolgáltatókat érintheti. Így nekik előnyös lenne szerveren a php frissítése … Lenne!
Mi a buktató a php7 esetén
Azonban a php7 több olyan elemet nem tartalmaz, amik a korábbi verziókban már nem voltak támogatottak, de még tartalmaztak. Éppen ezért, előfordulhatnak kompatibilitási problémák, főleg a rég nem frissített bővítmények, sablonok esetében! A WordPress gyári csomagja szépen képes szárnyalni a php 7-el, de csak akkor, ha a bővítmények és sablonok is fel lettek készítve a hetes php verzióra. Éppen ezért, a hetes verzióra váltást csak új oldal készítésénél ajánlom.
Személyes tapasztalatok
Pár oldalt helyeztem át egy kísérleti php 7-es szerverre. A három oldal között volt 3-4 évvel korábban készült, de pár hónapja átadott is. Ezeken néztem és ellenőriztem a tulajdonságokat, funkciókat. Itt néztem a sebességüket és azt, hogy egyáltalán működnek-e a megfelelő funkciók. Az oldalak többsége működött, de volt olyan bővítmény, amely megakasztotta a weboldal betöltődését. Összegezve tehát, éles oldalon nem ajánlom még egyenlőre, hogy php 7-re váltsunk, főleg ha sok és régi bővítményt vagy sablont használunk rajta. Az oldalak többségénél a tulajdonos nem érzékelné a gyorsulást, a szolgáltatók viszont kifejezetten örülnének neki. Szóval egyenlőre még érdemes kivárni és új oldalaknál keresni azon bővítményeket, sablonokat, amik a php7-el kompatibilisek.
Mi is az a php?
A php egy szerver oldali szkript nyelv, (programozási nyelv is egyben) mely a weboldalak fájljaiban lévő php kódok által megadott feladatokat, számításokat, meghívásokat stb. képes ellátni. Tehát a php egy programozási nyelv és a hozzá tartozó háttér alkalmazás is.