Miért és hogyan engedélyezzük?
Van amikor például WooCommerce webáruházban például e-book anyagokat szeretnénk értékesíteni és nem csak .pdf formátumban szeretnénk elérhetővé tenni. Ilyenkor például dokumentumként engedélyezni kell a WordPress feltöltéseinél, hogy az általunk használni kívánt fájlformátumot is fel tudjuk egyszerűen tölteni.
Ott van továbbá az, ha egy digitális termékhez több fájl is tartozik, akkor azokat van aki .rar formátumban szereti tömöríteni és ebben az esetben a .rar feltöltését kell engedélyezni. (Az egy másik dolog, hogy kéremszépen ha nem külön indokolt, használjunk inkább .zip-et, mert azt az alap Windows rendszerek már jóideje kezelik és nem kell külön szoftver a kitömörítéshez.)
Plusz megemlíthetem, hogy a .webp képek esetén szükséges azok feltöltésének engedélyezése, ha nem bővítménnyel oldjuk meg azok generálását.
Miért és hogyan tiltsuk?
Van alkalom, amikor például egy bővítmény akaratlanul is engedélyez olyan fájltípus feltöltését, amit mi mégsem szeretnénk. Például ha egy képgaléria bővítményre szükségünk lenne és az engedélyezi a .bmp képek feltöltését (amik ugyebár nagyon nagyok és lassít WordPress honlapunkon) és véletlenül sem szeretnénk, hogy ilyen fájlokat töltsenek fel.
Bővítménnyel is megoldható?
Persze! A WP Upload Restriction letölthető a hivatalos oldalról és ennek a WordPress bővítmény segítségével kód ismeret nélkül szabályozhatjuk milyen fájlokat lehessen (vagy ne lehessen) feltölteni. Kép a bővítményről alább.
Lehetőleg SOHA ne engedélyezzünk .exe, .php, .js és más, kártékony kódokat tartalmazó és futtatható fájltípúsokat!