Leggyakoribb rések
- Bővítmények – 52%
- Alap rendszer – 37%
- Sablonok – 11%
A bővítmények egyértelműen vezetnek, de ez várható is volt, hiszen ezekkel adhatunk hozzá új funkciókat és köthetjük össze akár külső rendszerekkel is. Ezen felül minden bővítménynek (ritka a kivétel sajnos) van egy életciklusa. Elkészül egy adott WordPress verzióhoz, hozzáadnak további funkciókat a plugin-hez, javítgatják, majd bármilyen okból, kezd lassulni a support, lassabban jön ki javítás hozzá és végül azzal kell szembesülnöd, hogy a bővítménynél az fog szerepelni, hogy évek óta nem volt frissítve.
Általános szabály nálam, hogy kerülöm azon bővítményeket, amik 6 hónapnál régebben voltak utoljára frissítve. Sajnos sok partnerem és ügyfelem weboldalánál látom, hogy akár 4 éve nem frissített bővítményeket használnak, de volt már dolgom hasonló korú megjelenéssel – sablonnal is, ami ég TimThumb-os képvágót használt, aminek problémájáról itt írtam már.
Hogyan védhetem a weboldalam?
A jó védelemhez biztos alapra lesz szükségünk. Kezdésnek egy megbízható tárhelyszolgáltatót válasszunk és legyen saját biztonsági mentésünk. Sok esetben a szolgáltatón keresztül (régi php- vagy mysql verzió, Cpanel hiba, stb.) jut be a tárhelyünkre és okos galibát. Ez csak az első pont, részletek ebben a cikkemben. Azt pedig ne feledjük, hogy tökéletes védelem nincs. A biztonságot fokozó bővítmények növelik a védelmet, de 100%-os pajzsot nem tudunk a honlapunk köré építeni. Egy profi hacker bármilyen rendszeren meg tudja találni a kiskaput, ezért bármennyire is védjük a honlapunkat, mindig legyen biztonsági mentésünk.
Kérdésed van?
Írd meg lentebb hozzászólásba vagy kapcsolat menüpontban!