Többlépcsős / multi steps űrlap
A hosszabb űrlapok esetén érdemes azt darabolni és több lépcsőben kitölthetővé tenni. A Contact Form 7-hez több bővítmény is elérhető, melyek segítségével a hagyomány űrlapjainkat tudjuk többlépcsős formába ölteni. Ezeknél minden lépésnél ellenőrizni az adatok helyességét és a legvégén még egy önellenőrzést is betehetünk, hogy a beküldő láthassa az üzenetét. Vannak ingyenesek, mint Multi Step for Contact Form 7 vagy Contact Form 7 Multi-Step Forms. Fizetősből ott a WordPress Contact Form 7 Multistep például.
(A Codecanyon.com-on a „Contact Form Seven 7 Multi-Step Pro” névre keresztelt bővítményt határozottan nem ajánlom, mivel volt vele dolgom és csak negatív tapasztalatom van vele.)
Automatikus, célzott átirányítás
Jelentősen tudja segíteni az eladást és az UX-t (felhasználói élményt) egy űrlap átirányítás, ha az sikeres beküldés után egy „Köszönő” oldalra irányít át automatikusan. Ezt a célt szolgálja a Redirection for Contact Form 7 bővítmény.
Mezők, tartalmak feltételes megjelenítése, elrejtése
Ha van webáruházunk, akkor biztos sokszor kapunk olyan kérdéseket, amikre bizony ott van a válasz honlapunkon. Avagy ha árajánlat űrlapunk szeretnénk igényesen és specifikusan elkészíteni, akkor is sokat segíthet a Contact Form 7 – Conditional Fields kiegészítés. Ezen kiegészítéssel meglévő mező értéke alapján lehet eltüntetni vagy épp megjeleníteni további mezőket, html elemeket.
Spam üzenetek szűrése
Sajnos sok olyan reklám robot van, amik minden honlap kapcsolati űrlapját kitöltik és nem kívánt reklámokat küldözgetnek. A Honeypot for Contact Form 7 segít (elég magas) arányban megszűrni ezen üzeneteket, miközben sem captcha, sem más jelölgetős módon nem zavarja a valódi látogatókat. Ahol nagyon bajos a spam, ott érdemes lehet még a Honeypot mellé a ReCaptcha v2 for Contact Form 7 másodlagos védelmét betenni. Oké, már jóideje elérhető a V3-as reCAPTCHA is, azonban van akit zavar (főleg mobilon) az állandó captcha-s oldalsó fix elem. Én legalább is nem szeretem és elég kevés helyen láttam.
Tényleg plugin a pluginhoz?
Jómagam a #plogout híve vagyok, vagy is ott ahol egyszerűen megoldható, ott saját kóddal és nem bővítménnyel oldok meg funkciót. A fenti Contact Form 7 bővítmények egy része szintén megoldható ilyen rövid, saját kódokkal. Azonban nem mindenkinek van lehetősége, hogy ilyen (úgynevezett) snipet-ekkel megoldja az egyes plusz funkciókat. Számukra nyújtanak megoldást a fent felsoroltak.
Van olyan Contact Form 7 kiegészítő, aminek szerinted a listán lenne a helye? Írd meg hozzászólásban vagy üzenetben!